Drobečková navigace

Žižkovská televizní věž - Tower Park Praha

Bezesporu hlavní dominanta Žižkova je se svými 216 m nejvyšší stavbou metropole. Díky 360° vyhlídce budete mít Prahu z výšky 97 m jako na dlani. Celé jedno patro je zasvěceno relaxaci a především prvotřídní gastronomii. Autory projektu z 80. let 20. století jsou architekti V. Aulický a J. Kozák. Na konstrukci věže je umístěno 10 obřích soch miminek („Babies“) od předního českého umělce Davida Černého.

Otvírací doba

    • leden – prosinec
    • po - ne
    • 09.00 – 24.00

Vstupné

  • základní 250 Kč
  • snížené 180 Kč
  • rodinné 590 Kč

Praktické informace

VYHLÍDKOVÁ VĚŽ (OBSERVATOŘ)

Patro Observatoře je tvořeno z 3 kabin a 1 spojovací místnosti, kde mohou hosté sledovat zajímavý film zobrazující Žižkovskou věž od jejích počátků až do současnosti. Každá ze tří kabin je tematicky odlišná a umožňuje vidět nejzajímavější a nejkrásnější místa Prahy ze zcela jiného pohledu. Do Observatoře se návštěvníci dostanou jedním ze dvou výtahů za 38 vteřin.

Úplný ceník vstupného

Restaurace Oblaca
Bar
Café
Miminoo – zahradní restaurace, možnost pikniku
šestihvězdičkový jednopokojový hotel apartmá One Room Hotel

Pronájem prostor pro soukromé nebo veřejné akce s kapacitou až 200 osob pro každé patro. Prostory jsou vhodné k realizaci firemních akcí, rautů, banketů, svateb, narozenin, vánočních večírků a další oslav.

venkovní a podzemní parkoviště

 

 

Zobrazit praktické informace

Historie objektu

          Televizní vysílač v Mahlerových sadech na Žižkově je nejvyšší stavbou Prahy. Jeho výška činí 216 m a váha asi 2 200 tun. Projekt vznikl v 80. letech, jeho autory jsou ing. arch. Václav Aulický a ing. Jiří Kozák.

          Přípravné práce byly zahájeny v roce 1985, do provozu byl vysílač uveden 18. 2. 1992. Konstrukci tvoří tři ocelové tubusy, z nichž v hlavním jsou dva osobní výtahy, ve druhém nákladní výtah a ve třetím schodiště. Ve výšce 97 m je návštěvníkům k dispozici vyhlídková kabina.

          Na věži je umístěno 10 obřích soch miminek – Mimina Babies od sochaře Davida Černého. Sochy zde byly nejdříve od 29. 5. 2000, v listopadu 2000 byly sundány a znovu se vrátily na věž v říjnu 2001. Plastiky zde mají být po dobu dvaceti let.

Zobrazit historii objektu